عمليات يافتن خط لوله آسيب ديده نفت در حال انجام است
مسئول روابط عمومی شرکت نفت و گاز كارون در محل مشاهده لكه‌هاي نفتي اظهار کرد: به علت نشت یکی از لوله‌های نفتی پوسیده و مشاهده لکه‌های نفتی نیروهای این شرکت به سرعت در محل حاضر شدند. 
وی افزود: به علت نامعلوم بودن محل اصلي نشت يا نقطه آسيب‌ديده، اكيپ‌ها و نیروهای شرکت سریعا گودبرداری زمین را از فضای سبز کناري سه راه فرودگاه اهواز آغاز کردند و پس از جستجو معلوم شد كه محلي كه دچار نشتی شده، در فضای سبز قرار ندارد. بنابراین حدود ساعت 12 ظهر لاین اول اتوبان جهت انجام عملیات گودبرداری بسته شد.
محب گفت: با توجه به این‌که عملیات گودبرداری در لاین دوم جاده تا ساعاتی دیگر شايد آغاز شود. حفاظ‌هایی در محل گودبرداری‌شده لاین اول اتوبان قرار داده خواهد شد تا مسیر عبور وسیله نقلیه در لاین اول باز شود. 
وي عنوان کرد: در تمام این منطقه یعنی محدوده سه راه فرودگاه کریدور نفتی و لوله‌های انتقال نفت قرار دارند و تمام این لوله‌ها از زیر زمین عبور می‌کنند، بنابراین یافتن لوله‌ای که دچار نشتی شده است، مستلزم گودبرداری محل بود و اکنون در جستجوی لوله‌ای که دچار نشت شده هستیم که مدتی زمان می‌برد. 
محب افزود: قبل از آغاز عملیات گودبرداری در منطقه به نهادها و سازمان‌هایی مانند شهرداری، شرکت گاز، سازمان آب و برق، مخابرات و دیگر نهادهایی که در این منطقه دارای تأسیساتی هستند اطلاع رسانی کردیم و گروه‌های ایمنی، عملیاتی و آتش نشانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب نيز در منطقه استقرار دارند.
 تا يافتن خط لوله آسيب ديده، گودبرداري در لاين‌هاي محل مشاهده لكه‌هاي نفتي انجام مي‌شود كه بنا به گفته شرکت مناطق نفت‌خيز جنوب عملیات گودبرداری با رعایت تمام جوانب ایمنی انجام خواهد شد تا پس از یافتن خط لوله‌ای که دچار نشتی است، عملیات رفع نشت انجام شود. 
شرکت نفت و گاز کارون با ظرفيت یک میلیون بشکه در روز شهرستان اهواز را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و تأسیسات و خط لوله انتقال نفت این شرکت از محور پلیس راه شهرستان ماهشهر تا محور اندیمشک ادامه دارند که بخشی از این لوله‌ها از عرض اتوبان بلوار پاسداران در محدوده سه راه فرودگاه اهواز عبور می‌کنند.