گفت‌وگوی وزیران خارجه ایران و چین درباره بازسازی "آب سنگین" اراک
ظریف: اجازه نمی‌دهیم هیچ طرفی یک جانبه از برجام عدول کند
محمد جواد ظریف در نشست خبری مشترک با همتای  چینی خود گفت: در مذاکرات امروز بیشتر در مورد نحوه اجرای برجام به خصوص نحوه پایان دادن به مراحل  مقدماتی بازسازی آب سنگین اراک  گفت‌وگو کردیم.

ظریف در بخشی دیگر از  صحبت‌های خود  گفت: ایران و چین همکاری‌های خوبی  برای رسیدن به برجام انجام دادند و چین در این زمینه نقش موثری را ایفا کرد. برجام یک توافق چند جانبه است  و باید از سوی  همه طرف ها مورد توجه قرار بگیرد و ما و چین در این ارتباط اشتراک نظر داریم در صورتی که چنین اتفاقی بخواهد رخ دهد.

ظریف تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد که هیچ طرفی به صورت  یک طرفه از این توافق عدول کند و البته  ما انتخاب‌های خود را هم داریم.

وی در  ادامه نشست مطبوعاتی مشترک خود با همتای چینی‌اش تصریح کرد :  همکاری های  پولی و بانکی  دو کشور و نهایی کردن پروژ ه‌های اقتصادی  برای همکاری گسترده‌تر بین دو کشور ، از دیگر محورهای گفت‌وگوی امروز دو طرف بوده است.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان  ادامه داد : در دیدار امروز در مورد همکاری های  چند جانبه  به خصوص همکاری‌های ایران، چین و  افغانستان برای کمک  به توسعه ثبات  در منطقه و توسعه امکانات ترانزیتی  در ایران و افغانستان  گفت‌وگو کردیم .

وی مبارزه با  تروریسم و افراطی‌گری را از دیگر محورهای گفت‌وگوی خود و همتای چینی اش عنوان کرد و افزود: معتقدم  همه زمینه‌های مورد توافق و همکاری بین  ایران و چین قابل گسترش است .